25 Ekim 2020
Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

BURSA DENİZ YILDIZLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ 25.11.2009 tarihlerinde Kurucu Başkanlığını DENİZ SEYMEN’in yaptığı SPORTİF bir kulüptür.

Çocuklara ve yetişkinlere  yönelik bireysel yüzme eğitimleri ve Kursların yapıldığı  aynı zamanda Minikler , Yıldızlar , Gençler ve Büyüklerin YÜZME ve SUTOPU için buluştuğu kulüp olarak faaliyet göstermektedir.

Üye ve sporcularına çeşitli spor olanakları sağlayarak, güvenli bir şekilde spor yapmalarına, ruhsal ve bedensel olarak sağlam yetişmelerine katkıda bulunmak; Sağlıklı, spor ahlak ve dürüstlüğüne yakışır biçimde yarışmalarını sağlamak; Aynı amaçlar doğrultusunda görevli kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve yardımlaşmada bulunmak; Karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, boş zamanlarını değerlendirmek amaçlarımız arasında yer almaktadır.

Yüzme Okullarımızda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla daha sağlıklı Nesiller yetiştirebilmenin yanında iyi bir Yüzme Eğitimi alarak ileriki yıllarda TÜRK YÜZME SPORUNA hizmet edecek altyapıları oluşturarak BURSA’ mızı ve TÜRK Sporunu en iyi şekilde spor ahlak ve dürüstlüğüne yakışır şekilde temsil edecek bireyler yetiştirmek Kulüp hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

İlerleyen yaşlarına ramen hala spor aşkıyla dolu olan Şampiyonları MASTERLAR oluşumuyla birleştirerek  SAĞLIKLARI için de Yüzme Antrenmanlarıyla çeşitli Müsabakalara hazırlamak hedeflerimiz arasındadır.

REHABİLİTASYON VE SAĞLIK YÜZME ÇALIŞMALARIZLA DA ;

Bay ve Bayan Yüzmeyi bilen fakat sağlıkları yönünden gelişimlerini kontrol altında tutan ve Doktor yönlendirilmeleriyle;
-Boyun, bel fıtıkları, diz, kalça, omuz ağrıları gibi tüm ağrılı durumlar
-Ortopedik sakatlanmalar ve ameliyatlar sonrası rehabilitasyon
-Kemik kırıkları sonrası oluşan sertlik ve güçsüzlüğün giderilmesi
-Spor sakatlıkları
Yüzme bilmeyenlere yüzme öğretmek,
Yüzme bilenlere teknik (stil) geliştirici çalışmalar,
Sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmak,
Suyun pozitif elektriğini kullanarak yoğun iş stresinden kurtulmak,
Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinmek gibi amaçlarımız bulunmaktadır.
Türkiye Şampiyonası Bursa 2010

[slickr-flickr type=”gallery” tag=”TRBursa2010″]