28 Kasım 2020
Ana Sayfa / Haberler / ATATÜRK anısına VI. Master Yüzme Cumhuriyet Şampiyonası

ATATÜRK anısına VI. Master Yüzme Cumhuriyet Şampiyonası

Bursa Deniz Yıldızları Master Yüzme Takımı olarak Ankara’ da yapılan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANISINA VI. MASTER YÜZME CUMHURİYET ŞAMPİYONASI‘ na  (10-11.11.2012 ) Deniz SEYMEN ( Antrenör Sporcu ) , Hasan ERK , Çiğdem İnce , Elif Yener , Çiğdem Güney‘ den oluşan MASTER Takımıyla  Şampiyonaya katılarak yeni başarılara imza atmışlardır. Aldıkları derecelerle YAŞGRUBLARI Yüzme Takımımıza Yüzmenin yaşı olmadığını ilerleyen yaşlarında bile yüzerek sağlıkları için önemli bir adımı da atabileceklerinin mesajını da vermişlerdir.
Yapılan yarışmalarda DENİZ SEYMEN 50 Mt. – 100 Mt. – 200 Mt. Sırtüstünde 3 Adet 1. lik , HASAN ERK 50 Mt. Sırtüstünde 3.lük , ÇİĞDEM GÜNEY 50 Mt. Kurbağalama ‘ da 3. lük alarak başarılı olmuşlardır.

BAŞKAN VE ANTRENÖRÜMÜZ DENİZ Hoca Yarışmalar süresince 1980 ve 1988 yıllarında yüzme dünyasına kazandırdığı eski sporcularının ilerleyen yaşlarında günümüzde tekrar yüzme dünyasına dönmelerine sebeb olması itibariyle oluşan mutluluklarını Hocamızla paylaşmaları ayrı bir sevinç oluşturmuştur.

Grubumuza katılan sporcularımızın Annesi ELİF YENER geçtiğimiz yıl Yetişkin çalışmalarımızda önce Yüzme öğretilmiş daha sonra Antrenman sistemimize dahil edilerek bu şampiyonada yüzmesi sağlanmıştır. Diğer arkadaşımız ÇİĞDEM GÜNEY ise tek başına havuzlarda yüzmeye çalışırken bize ulaşmış DENİZ Hocamız tarafından Antrenmanlara alınarak başarılı bir duruma getirilmişlerdir. HASAN ERK sağlığı için başladığı yüzme çalışmalarımızla çocukluğundaki gibi yüzme yarışmalarına tekrar girmek istemesiyle başarılı bir performans göstermiştir. Antrenör Yardımcımız ÇİĞDEM İNCE antrenmansız olmasına rağmen sporcularımıza örnek olabilme isteğiyle başarılı bir performansa ulaşmıştır.
Bir AİLE olarak katıldığımız bu şampiyona da emeği geçen tüm arkadaşlarımıza TEŞEKKÜR eder Başarılarının DEVAMINI DİLERİZ.

- Deniz Seymen

Sporcu, Antrenör , Bursa Deniz Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı, 2 Çocuk babası, neşeli hayat dolu...

Şunları Deneyin

BURSA GENÇLİK HİZMETLERİ İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ KIŞ BİATLON YARIŞLARI

27-29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılan yarışlarda sporcularımız AZRA ŞEN 4, DEMİR TETİK 4, HASAN BEKAR …